Stockholm

Kursinfo Stockholm

Stockholm

Kursinfo Stockholm

Kurserna äger rum i vår egen kurslokal och är uppdelade på en förmiddagskurs om Kompression (Mäta Rätt) mellan 09:00-12:00 och en eftermiddagskurs som justerbar kompression mellan 13:00-16:30.

Antal platser är begränsat till 15 deltagare per kurs.

Antingen går man för- eller eftermiddagskursen eller så går man båda kurserna. Går man båda kurserna bjuder vi på lunch. I annat fall ingår fika.

21:a september

Jessica Ahlinder Hedlund
Arbetsterapeut/lymfterapeut
+4626155390
jessica.ahlinder.hedlund@regiongavleborg.se

Ingela H Matsdotter
Distriktssköterska
Sigtuna Vårdcentral
Olofsgatan 1
193 30 Sigtuna
tel: 08-592 516 00
Ingela.hellgrenmatsdotter@sigtunavardcentral.se

Carina Sörman Dsk
Kvartersakuten
Surbrunnsgatan 66 plan 5, 113 27 Stockholm
E-post: carina.sorman@sll.se

Ave Aarsalu-Mikker
AK mottagning Karolinska Huddinge
Tel: 0730477764
e-post: ave.aarsalu-mikker@karolinska.se

Agneta Hesselager
Erikslunds Fysioterapi
Tel: 073-3669567
E-post: agneta.h@erikslundsfysioterapi.se

Irene Wikström, Distriktssköterska
Cityakutens Husläkarmottagning, 
Apelbergsgatan 48, 111 37 Stockholm
Tel: 0708266289
E-post: irene_www2002@yahoo.se

Jenny Eriksson
Olivia rehabilitering
Vendevägen 85B
182 91 Danderyd
08 522 509 30
jenny@oliviarehabilitering.se

Tulle Yesil
Alby VC
tulle.yesil@sll.se

Daniela Stattin, Leg. Arbetsterapeut - Avbokad
Karolinska Universitetssjukhuset Solna
Tel: 08-517 73052
Mail: daniela.stattin@karolinska.se

5:e oktober

Jessica Ahlinder Hedlund
Arbetsterapeut/lymfterapeut
+4626155390
jessica.ahlinder.hedlund@regiongavleborg.se

Annika Reinert
sjukgymnast och lymfterapeut
paramedicin Lycksele
Annika.Reinert@vll.se

Lotta Boestam
Vobis Livskvalitet
butiken@vobislivskvalitet.se

Agneta Hesselager
Erikslunds Fysioterapi
Tel: 073-3669567
E-post: agneta.h@erikslunds-fysio.se
agneta_hesselager@yahoo.com (privat)

19:e oktober

Heldag

linda Svensson, dsk
Liljeholmskajens vårdcentral
Tel: 070-4300526
E-post: linda.svensson@liljeholmskajensvc.se

Christine Stallman Dsk
Din Doktor i Märsta AB
Tel 595 111 60
christine.stallman@dindoktor.eu

Loviisa Holmström, dsk
Aleris Björkhagens vårdcentral
Loviisa.holmstrom@aleris.se

7:e december

Lise-Lotte Lund, Sjukgymnast & Lymfterapeut
Landstinget i Värmland
Sjukgymnastmottagningen
Sjukhuset i Arvika, 671 80 Arvika
Tel: 0570-712325
E-post: lise-lotte.lund@liv.se